Najnowszy, marcowo-kwietniowy, numer Echa Korzennej jest już w sprzedaży. W kontekście nadchodzących świąt o tradycji przygotowywania palm wielkanocnych redakcja rozmawia z Heleną i Stanisławem Miłkowskimi, którzy ten zwyczaj kultywują od pół wieku.

Ponadto jest szczegółowy raport, podsumowujący efekty ubiegłorocznych działań w ramach pomocy społecznych. Wynika z niego, że wartość wsparcia dla potrzebujących w naszej gminie liczona jest w milionach, a korzystających z pomocy są setki.

Wśród informacji dotyczących inwestycji uwagę zwraca duża skala wydatków na modernizacje dróg oraz rozmach projektów dotyczących infrastruktury sportowej.

Warte uwagi są oddolne inicjatywy charytatywne, w które masowo włączają się nasi mieszkańcy. Zaskakujący był odzew m.in. na inicjatywę pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz akcję honorowego krwiodawstwa.

W rok od wybuchu wojny w Ukrainie wracamy do ukraińskich rodzin, które znalazły schronienie na terenie naszej gminy. Jak sobie radzą na obczyźnie, jak ułożyły sobie życie?

W numerze prezentowane są także osiągnięcia uczniów, którzy w wojewódzkiej rywalizacji uzyskali status finalistów, a także dobitne dowody na to, że  nie tylko w orkiestrach dętych, ale także w mażoretkach jest jakaś siła. Argumentów na to dostarczył niedawny nabór dziewcząt do zespołu.

O niesłabnącej popularności piłki nożnej przekonali się działacze w Wojnarowej i w Mogilnie. Uruchamiając sekcje dla najmłodszych nie spodziewali się, że będzie to ż taki strzał w dziesiątkę. Dzisiaj nie muszą się martwić o następców dla zawodników seniorskiej drużyny.

Z rozmowy z Karolem Kantorem dowiemy się z kolei, jak fenomen kostki Rubika pozwolił w Korzennej zorganizować turniej międzynarodowy.

Ponadto informacje o jednostkach OSP, poprawiających swoje możliwości bojowe, a także co inicjatywie, która ma uczynić dwór w Korzennej jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Jak zwykle są także stale rubryki czytelnicze, prezentacje ludzi, informacje sportowe i kulturalne i wiele innych.